Najbliższa impreza

Obidowa - Turbacz

2018-03-10

Bezpiecznie Na Nartach - III edycja 

ZAPLANOWANE IMPREZY

                                                                                        

Jurgów Ski - Rozpoczęcie ferii

2018-01-14

                                                                                                    Mały Bieg Podhalański

2018-01-30

Białka Tatrzańska - Na szczycie  Kotelnicy Białczańskiej

2018-02-04

Grapa Ski - Czarna Góra

2018 - 02-11

Mobilna Ścigacka vol. IV Kotelnica Białczańska

2018-02-18

Turbacz XC Uphill Obidowa-Turbacz

2018-03-10

Bezpiecznie na nartach

 

Gdybyśmy mieli opisać naszą akcję przysłowiami to: „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci” i  „czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie umiał”. „Bezpiecznie na nartach” to akcja skierowana do całych rodzin, z dużym naciskiem na uświadamianie najmłodszych narciarzy i snowboardzistów jak ważne są zasady bezpieczeństwa na stoku.

Trzecia edycja akcji „Bezpiecznie na nartach” zainaugurowana zostanie 30 stycznia podczas Małego Biegu Podhalańskiego w Obidowej. Kolejne imprezy odwiedzą Kotelnicę Białczańską (4 lutego ), Czarną Górę ( Grapa Ski -11 lutego), Białkę Tatrzańską (Zjazd na byle czym - 18 lutego). Zakończenie tegorocznej edycji zaplanowano na 11 marca  w Obidowej.

Niezmienne są atrakcje organizowane podczas każdego eventu. A tu jesteśmy pewni, ze każdy znajdzie coś dla siebie. Nie jest bowiem tajemnicą, że nauka przez zabawę przynosi zdecydowanie lepsze efekty niż „nudne wykłady”.  Dlatego nasze akcje to duża dawka zabawy z jeszcze większą dawką edukacji. Uczymy bowiem jak udzielić pierwszej pomocy i pokazujemy jak wygląda akcja ratunkowa – tu jednak widz aktywnie uczestniczy w pokazie. Dzięki współpracy z ratownikami górskimi pokazujemy, jak wygląda zjazd z poszkodowanym.  A instruktorzy narciarstwa pokazują jak dobrze rozgrzać nasze mięśnie i przygotować się do sezonu.

Imprezy w ramach akcji „Bezpiecznie na nartach” to także duża dawka zabawy: góralskie śpasy na śniegu ( jazda na worku ze sianem, zajęcia zręcznościowe z Janosikiem), możliwość zrobienia sobie unikatowego zdjęcia na wesołej ściance,  quizy i zajęcia artystyczne z animatorem.

To oczywiście nie wszystko. Nie będziemy jednak zdradzać wszystkich atrakcji. Po prostu bądźcie z nami!

Przypomnijmy: 

Podsumowanie II edycji.

„Dobiegła końca druga edycja akcji Bezpiecznie na Nartach. W sobotę 11 marca 2017 roku, w Obidowej odbyły się zawody sportowe w biegu na nartach stylem klasycznym. Celem jedenastokilometrowego maratonu był Turbacz - położony 1310 m nad poziomem morza szczyt w Gorcach. Właśnie tutaj zostały zorganizowane po raz pierwszy zawody pod nazwą Turbacz XC Cross Country. Podczas tego wydarzenia miała miejsce ostatnia impreza  drugiej edycji akcji Bezpiecznie na Nartach.

 W akcję aktywnie włączył się Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego im. St. Marusarza w Zakopanem. Wśród absolwentów szkoły znajdują się między innymi: Justyna Kowalczyk, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Luiza Złotkowska, Katarzyna Woźniak, Natalia Czerwonka i Jagna Marczułajtis. Wykwalifikowana kadra dydaktyczna tej placówki prowadziła zajęcia sportowo edukacyjne dla wszystkich tych, którzy chcieli doskonalić swoje umiejętności narciarskie. GOPR, oraz Medical Clinic Podhale zadbały o edukację związaną z udzielaniem pierwszej pomocy przedlekarskiej i resuscytacji.

Podczas dwumiesięcznej kampanii stoiska akcji Bezpiecznie na Nartach odwiedziło kilka tysięcy narciarzy i snowboardzistów. Ogromną ich część stanowiły dzieci, które z wielkim zaangażowaniem i radością uczestniczyły w przygotowanych konkursach, zabawach oraz szkoleniach.

Ambasadorami  kampanii są : Justyna Kowalczyk - multimedalistka olimpijska, Rafał Sonik - zdobywca 36 edycji rajdu Paryż - Dakar, Szymon Chyc Magdzin z zespołu Futurefolk, Nina Nocoń - prezenterka Telewizji Silesia i Gabriel Samolej - hokeista, olimpijczyk, Szczepan Karpiel - Bułecka, Jacek Rozenek oraz Jakub B. Bączek. Tegoroczna edycja nie odbyła by się bez ogromnego zaangażowania partnerów: którym składamy wielkie podziękowania.

W trakcie trwania akcji odbyło się  szereg  konkursów i atrakcji z nagrodami rzeczowymi jak również przekazanie merytorycznej wiedzy na temat bezpieczeństwa podczas białego szaleństwa.

AMBASADORZY

 


Turbacz XC Uphill Obidowa-Turbacz

Trasa biegu narciarskiego Turbacz Cross Country to 11 kilometrowy dystans rozciągnięty pomiędzy górną częścią miejscowości Obidowa a usytuowanym na wysokości 1310 m n.p.m. szczytem Turbacza.

Po starcie w Obidowej, przez szczyt Solniska i Rozdziele trasa biegu prowadzi na Halę Turbacz prosto na szczyt góry, gdzie znajduję się schronisko PTTK Turbacz.

Szlak zawodów poprowadzony jest przez malownicze doliny, krajobraz których tworzą lasy, potok Lepietnica i panorama wzniesień otaczających szczyt. Zalicza się do unikatowych w skali europejskiej a wytyczne i oznakowanie niniejszej trasy narciarskiej poparła Justyna Kowalczyk i Ivan Batory – olimpijczycy z Polski i Słowacji.

http://turbacz-xc.pl 

Oczywiście w czasie biegów odbędzie się zimowa akcja Bezpiecznie na Nartach dla narciarzy oraz gości. To będzie duże wydarzenie. 

Wspólnie dla bezpieczeństwa

Zapraszamy

Nasza misja

  • Zachęcanie do zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji
  • Propagowanie wśród uczestników akcji idei bezpieczeństwa
  • Poszerzanie wiedzy na temat bezpieczeństwa zimą
  • Edukacja
  • Zabawa
  • Promocja przedsiębiorców oraz ich usług

Kampania

Ilość imprez
6
Zaczynamy
22
stycznia
Zasięg około
500 000
osób
Kończymy
25
lutego

Zasięg kampanii edukacyjnej związanej z akcją Bezpiecznie na Nartach obejmie działania marketingu internetowego jak również klasycznego w kompleksach narciarskich, hotelowych oraz infrastrukturze towarzyszącej.

Poprzednia edycja

Tak uczylismy się podczas II edycji. Dziękujemy  za liczne przybycie na nasze eventy. Zapraszamy na III edycję zima 2017/ 2018.

Zapraszamy na film o naszej akcji:

 

 

Partnerzy

Partner złoty

Partner srebrny

Partner brązowy

Partner medyczny

Partner wydarzenia

Partner medialny

Patronat

Partner Technologiczny

RACUS - Właściciel Delly - multipartnerskiego programu lojalnościowego, obecnego w najciekawszych miejscach na Podhalu.